1. 6. 2013, 11:45, nedělě, tráva-Loko, 20°C, polojasno

Branky: 26. Lepka,  66.Kuchta – 20., 22., 42. min

Sestava:

Kalina, Tkadlec (55. Dřevěný), Pekaj, Herman, Pavlík, Mikšík (36. Nejezchleba), Lepka, Bařina, (48. Hübl), Slaný, Kuchta, Martínek P.

Na dětský den nás čekalo derby se sousedním Hodonínem, které je vždy vyhecované a vypjaté tak, jak má správné derby být. Vzhledem k velké marodce (6 hráčů) museli pomoci dva hráči z třináctky. A zaslouží oprávněnou pochvalu. Ale pojďme k zápasu.  Hosté se ujali vedení po naší zbytečné ztrátě, kdy ůtočník Hodonína trefil míč přesně k tyči 0:1. Hned dvě minuty na to měli hosté přímý kop z 25m a bohužel pro nás, Kalina na míč pod břevno nedosáhl 0:2. Kluci naštěstí zabrali a Lepka prostřelil gólmana Hodonína 1:2.

Ve druhé půli se hosté dostali opět do dvougólového vedení, kdy samostatný únik proměnil útočník Hodonína ve vedení 1:3. Smolné byly tyto minuty i pro našeho Bařinu, který se zranil a musel odstoupit ze hry. V té chvíli jsme všechny síly vrhli do útoku a podařilo se nám snížit Kuchtou na 2:3. Do konce utkání zbývalo pět minut a Hodonín jsme zatlačili, ale ten takticky hru zdržoval a hrát moc nechtěl. Škoda jen, že pan rozhodčí utkání nenastavil, přestože se několik minut kvůli ošetřování nehrálo. Kluci si věřili a vyrovnání viselo doslova ve vzduchu. Přesto patří soupeři gratulace k vítězství a našim klukům pochvala za nasazení ve hře.

Po zápase odjeli kluci v rámci dětského dne shlédnout ligové utkání Brno-Slovácko, a tak si určitě náladu aspoň trochu vylepšili.

Střely na bránu: 4:6, střely mimo 2:7, rohy 2:6, fauly 9:8