15. 5. 2013, 17:15, středa, tráva-SDparta Brno, 21°C, polojasno

Branky: 17. Slaný, 40.Nejezchleba

Sestava:

Martínek R., Tkadlec (36. Pavlík), Pekaj, Herman, Dřevěný (Očenášek 31.), Kristoň, Bařina (36. Nejezchleba), Lepka, Helešic (36. Martínek P.), Šmerda (64. Mikšík), Slaný

V tomto utkání sehrál velmi významnou roli vítr, který znepříjemňoval hru oběma týmům. První půli jsme hráli proti větru, ale to nevadilo Kristoňovi, který výborně dovedl míč do soupeřovi šestnáctky a z pravé strany nacentroval na hlavu Slanému.Pro toho nebyl problém míč dopravit do sítě 0:1. Sparta se snažila o ohrožení naší brány střelami z dálky, ale Martínek v brance vše zneškodnil. Chyba nastala až ve 28. min. utkání, kdy dlouhou přihrávku Sparty nezachytil obránce Tkadlec, míč jen zpomalil a nabídl tak domácím 100% šanci. Útočník Sparty samostatný nájezd s přehledem proměnil 1:1. Ve 32. min. měla Sparta výhodu přímého kopu z hranice šestnáctky a s větrem v zádech toho dokonale využila 2:1.

Druhá půle přinesla z naší strany oživení útočné fáze a ve 40. min. Martínek P. nádhernou přihrávkou vysunul Nejezchlebu, jež s přehledem zakončil 2:2. Do konce utkání bylo několik šancí na obou stranách, ale nikdo již nedokázal brankáře překonat. Domácí Sparta v závěru hosty zatlačila, ale výborná obrana v čele s Pekajem a Hermanem náporu odolala.