8

3

0

Komentář:

Utkání v Blansku jsme nezačali nejlépe a již v 1. min. prohrávali 1:0. To když se postupně nechali přetlačit soupeřem Martinek, Bařina a po něm i Herman. Tato situace na nás zapůsobila velmi negativně a celá první půle jako by byla touto situací ovlivněna. Hned v 8. min. domácí zahrávali přímý kop z levé strany, naši hráči tuto situaci slabě odvrátili a z následné střely to bylo 2:0. Od té chvíle domácí začali kouskovat hru a naši hráči  nebyli schopni se dostat do tempa. Naději na zvrat vykřesal Pekaj, kdy se k němu dostal míč po ose Nejezchleba, Bařina a náš levý záložník postupoval sám na bránu 2:1. Domácí však odpověděli v 35. min. a opět po střele a naší nedůslednosti vedli 3:1.

Do druhé půle jsme změnili rozestavění a vše vsadili na útočný systém. Naše největší šance ze začátku druhého poločasu zůstali nevyužity-Pekaj sám na brankáře, Suský z boku střílí do břevna. Soupeř podnikal též nebezpečné kontry z nichž dvakrát trefil břevno a jednou tyč. Posledních patnáct minut jsme domácí zatlačili do defensivy a byla jen otázka času, kdy padne branka. To vše zařídil Martinek,  jenž si s přehledem poradil s domácí obranou a trefil přesně 3:2. Břeclav se snažila o vyrovnání a vše završila tři minuty před koncem, kdy Pekaj centroval po zemi z levé strany, Suský skvěle pustil míč na Nejezchlebu a ten zblízka nezaváhal 3:3. V poslední minutě zápasu měl naše vítězství na kopačce Krevňák, ale jeho bomba z hranice šestnáctky jen vyprášila rukavice domácímu brankáři. A to byla tečka za tímto utkáním.

V tomto utkání musím naše chlapce pochválit a zároveň pokárat. Tak, jak naložili s první půlí bylo opravdu špatné (bez pohybu, bez zájmu, bez nasazení atd.) a snad se z toho poučili. Pochvala za  druhou půli je opět na místě, protože šli za vítězstvím do poslední minuty, nesložili zbraně a dokázali vyrovnat.

K soupeři a panu rozhodčímu jen jednu otázku?  Co je úkolem mládežnického fotbalu.

1.Naučit kluky milovat a hrát fotbal ?

a nebo

2. Pokud vedu utkání jen přečkat do konce za cenu zdržování, kouskování , nedostatečného počtu míčů  a podporování těchto nefér jednání ze strany trenérů ?