4

1-VORLICKÝ

0

Komentář:

Ani ve svém čtvrtém mistrovském utkání hráči domácí šestnáctky nenašly přemožitele a nad hosty z Boskovic zvítězili. Domácí se nejdříve zastřelovali, kdy se do šancí postupně dostávali Malhocký a po něm aktivní Nejezchleba, ale ani jeden svoji příležitost neproměnili. To ve 22. min. unikal neohroženě Nejezchleba a zastavil ho až faul obránce hostí. Přímý kop si postavil Pekaj a trefil nádherně levý horní roh branky 1:0. Fotbal se hrál pohledný se spoustou pěkných akcí na obou stranách. Za zmínku stojí například nahrávka pravého obránce Helešice na 15m pod nohou-olééé. A nemůžu ani opomenout Pekajovu patičku a následné uvolnění Dřevěného do náběhu-olééé. Právě proto chodíme na fotbal, to nás baví a to chceme vidět.  Do přestávky  brankáři svoje svatyně uhlídali a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Břeclav.

Druhou půli začali hosté náporem a hned ve 42. min. svoji šanci využili a srovnali na 1:1. O pět minut později Pekaj výborně prostrčil míč na Malhockého a ten tvrdou střelou od břevna strhl vedení na naši stranu 2:1. Hosté se snažili o vyrovnání, ale naše obranná čtverka byla doslova nepropustná. V 66. min. Dřevěný geniální kolmicí vysunul Malhockého a ten se trefil podruhé v utkání 3:1. Boskovice také zahrozili a Kalina nadvakrát výborně vyrazil míč z brankové čáry. Z našich hráčů měli největší šance Martinek (střela do břevna), Bařina (střela nad do odkryté brány) a Malhocký (jednou sám na bránu a jednou mu střelu zachytil brankář na  brankové čáře). V závěru se již nic nestalo a tak si mohli chlapci vychutnat další výhru v soutěžním utkání.

Hráči ukázali, že jejich motivace do utkání nevyzněla doprázdna, ale že ji na hřišti dokonale využili jako jeden muž a přetavili ve vítězství. Všem patří uznání za nasazení po celou dobu hry a neustále pozitivní myšlení v průběhu zápasu. Nesmím opomenout ani na soupeře, který se představil ve výborném světle a hlavně po technické stránce byl na vysoké úrovni.