6

1

0

Komentář:

Proti Kyjovu začala Břeclav ve velkém stylu a hned v úvodu měla po pěkných kombinacích několik příležitostí. Hlavně z levé strany hrozilo nebezpečí pro branku Kyjova. První velkou šanci promarnil Tkadlec slabou střelou, ale vše za něj napravil aktivně hrající  Martinek ve 2. min. zápasu. Centr Štancla si výborně připravil a nedal brankáři Kyjova šanci 1:0. Kyjov se dlouho nemohl vymanit z našeho sevření a druhý gól byl na spadnutí. Hlavně přihrávky od stopera Pekaje měli oči a téměř pravidelně nacházeli adresáta. Své penzum práce odváděl na hrotu Herman a svým silovým pojetím hry způsoboval soupeři problémy. V záloze si dobře rozuměla celá trojice a předváděla pohlednou  kombinační hru. Od 20. min. se hra začala srovnávat, ale naše obrana v čele s Pekajem a Slaným akce soupeře zachytávala a k ničemu vážnému nepustila. To vše do 25. min., v níž po špatné rozehře ve středu hřiště utekl levý útočník přes Štancla a nahrávkou pod sebe nedal Turkovi šanci 1:1. Těsně před odchodem do kabin se napřáhl Bařina po nahrávce Martinka a střelou do levého horního rohu vrátil vedení na naši stranu 2:1.

Tak jak jsme výborně začali první půli my, tak druhou začal zase výborně Kyjov a jen díky dvěma výborným zásahům Turka nesrovnal skóre. Problémy jsme měli hlavně se soupeřovým hráčem Pernicou, jenž byl výborně rychlostně vybaven. Takže úvod druhé půle jsme přečkali beze změn stavu a po střídání čerstvých hráčů a oživení útočné fáze se hra opět srovnala. Klíčovou šanci utkání měl aktivně hrající kapitán Nejezchleba, ale ze 7m trefil jen brankáře Kyjova. Poté přišli ještě kvalitní střely Poppa a Bařiny, ale dobře chytající brankář hostů je pokryl. Do konce utkání zbývalo asi deset minut a hra na těžkém terénu se přelévala z jedné strany na druhou a každý hráč si sahal na dno. V této chvíli  náš brankář Turek nedával pozor a Kyjov slabou střelou-nestřelou z 20 metrů po zemi jej nachytal na švestkách 2:2. Do konce utkání se již nic nestalo a tak tento sobotní zápas skončil již naší třetí remízou.

Výborná práce celého mužstva a pochvala za výkon hlavně v první půli, kdy kluci předváděli fotbal v pohybu s míčem i bez míče. Opět kaňka na utkání v podání hostujících fanoušků (rodičů), kteří se chovali opravdu nevybíravým způsobem. Všichni kritizujeme chování fanoušků na utkání v poháru mezi Spartou a Slovanem Bratislava a poté se podobně chováme sami a to vše předvádíme našim potomkům !!!???