12

1

0

Komentář:

V sobotu Břeclav odehrála poslední utkání podzimní části v Pelhřimově na přírodní trávě. Hráči MSK byli asi ještě na cestě na utkání a hráč Pelhřimova se řítil sám na branku MSK. Kalina výborně vyběhl a skokem pod nohy útočníka míč vyrazil, rozhodčí však nemilosrdně ukázal na penaltový puntík 1:0. Břeclavští začali po takové sprše působit bezradným dojmem a jen stěží se s tímto úvodem vyrovnávali. Vše mohl napravit Herman, ale vyloženou šanci nedal. O chvíli později se do dobré pozice dostal Nejezchleba, ale opět nic. Soupeř zahrával ve 10. min. zápasu roh a na zadní tyči neuhlídali naši obránci útočníka a rázem bylo 2:0. Naše mužstvo v té chvíli působilo velmi odevzdaně a nenašel se jediný hráč, který by to změnil. Pelhřimov byl aktivnější a ve 20. min. unikl po straně a z následného centru útočník domácích dával gól téměř do prázdné brány 3:0. Naše naděje oživil Hubl, jenž v 35. min. dorazil míč po centru Nejezchleby 3:1.

Ve druhé půli se naše hra zlepšila a již měla tempo. Snahu o zvrat utkání uťali  domácí, kteří po faulu Hermana zahrávali PK a trefili horní roh Kalinovy brány 4:1. Šanci na snížení skóre měl Mikšík, ale jeho bomba se odrazila od břevna za čáru (před čáru) branky a rozhodčí…gól nezapískal. Vše napravil o chvíli později Kocián po nejpěknější akci utkání, k němuž se dostal míč po ose Popp, Martínek a pro našeho útočníka již nebyl problém překonat domácího brankáře.

V tomto utkání nelze vyzdvihnout žádného jednotlivce za výkon, jelikož si to žádný hráč nezaslouží. Pelhřimovu jsme svojí pasivitou vítězství nabídli a oni toho dokonale využili. První půle byla z naší strany bez nasazení, chtění, bez pohybu…zkrátka bez těch atributů, které je potřeba k vítězství. Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, ale k otočení utkání to již nestačilo.

Těď nás čeká přechodová zimní fáze a v lednu začneme přípravu na novou část sezóny.