5

1 HERMAN

1

Komentář:

První jarní mistrovské utkání jsme odehráli za silného větru na umělé trávě ve Velkém Meziříčí. Do první půle jsme nastoupili s velkým elánem. Ani silný protivítr nás nezastavil a kluci hráli velmi odvážně a hlavně v pohybu. Hned v úvodu vysunul kapitán Martinek Malhockého a ten šel sám na branku. V koncovce však trefil dobře vyběhnutého brankáře domácích. Ne druhé straně zahrozili hosté hlavičkou, ale Kalina byl na místě. Poté se uvolnil na hranici šestnáctky Malhocký a bombou trefil tyč. Chvíli nato po křídle unikl Pekaj a naservíroval míč Nejezchlebovi před prázdnou branku. Tomu však stála opět v cestě konstrukce brány. V této chvíli kluci hráli s chutí a zápalem a gól byl doslova na spadnutí. To vše až do 35. min., kdy byl za strčení do protihráče vyloučen domáci hráč. Chvíli po tomto incidentu se pískal poločas.

Toto vyloučení nám místo usnadnění hry spíše uškodilo, soupeř se stáhl a mi se snažili dobít jeho obraný val. To se podařilo Martinkovi, jenž v 55. min. střelou k levé tyči vstřelil vítěznou. Od té chvíle se vytratil pohyb našich hráčů, nepřesnost začala mít navrch a kvalita hry tím utrpěla. Soupeř se snažil srovnat z ojedinělých protiútoků, ale obrana v čele s Kalinou vše vyřešila. A tak když rozhodčí pískl konec, na ukazateli skóre svítilo 1:0 pro MSK Břeclav.

V tomto utkání jsme hráli výborně proti soupeři, který byl v plné síle. Po vyloučení domácího hráče šla kvalita naší hry dolů. Klukům patří uznání za nasazení v tomto utkání a následná radost z vítězství je oprávněná.